Virtuální asistence v době coronové - VA*HUB
lektorum-uvod-01

Virtuální asistence v době coronové

Napsala Darja Janíčková

6.10.2020

Rok 2020 – rok, který přál online službám

Virtuální asistence, jako i další online služby, jsou v posledních letech na vzestupu. Možnost pracovat vzdáleně, možnost spolupracovat s profíky napříč obory bez nutnosti je plně zaměstnat, možnost vybírat si dle našich potřeb bez nutnosti kompromisu, nové technologie a služby,… Vzestup v tomto odvětví čekal každý, ale že bude až takový, jsme neočekávali asi nikdo.

Virtuální asistence ukazuje svou schopnost flexibility

Byl to rok velkých změn a bohužel pro spoustu firem a podnikatelů změn nepříjemných. A v našem oboru to bylo stejně. I když na začátku byly příběhy různé, tak postupně se virtuální asistence stabilizovala a růst byl raketový. Do komunity se přidalo velké množství nových Žen, které zajímalo podnikání a možnost svobody, neboť zjistily během nouzového stavu a karantény, že pracovat z domu je prostě baví. 🙂

Stejně tak jsme výrazně větší zájem zaznamenaly v poptávkách od klientů. Nejvíce jsme pomáhaly s převodem podnikání z offline do online, aby klient nezůstal s ohledem na omezení “úplně na suchu”, s rušením a reorganizací kurzů, workshopů, festivalů, konferencí, spouštění magnetů a online kurzů,…

blog-post-soluprace-bavi

Oslovili nás i donedávna odpůrci virtuálních služeb

Na českém trhu je čím dál více lidí na volné noze, kteří nabízejí své služby a spolupráce. A opravdu jich přibývá, za což jsem ráda. Nezapomínejte vždy myslet na to, co od daného člověka potřebujeme a jakou práci od něj očekáváme. Vždy je důležité nastavit si vše hned na začátku.

Pokud se rozhodujete, že si k sobě pomoc najdete, prosím, vybírejte rozumem i srdcem. Cena je důležitá, ale minimálně stejně důležité je, jak si s dotyčným sednete a i to, jak na Vás celý rozhovor působí. Není třeba v tom hledat nic složitého. Pokud už při hovoru máte pocit “ano tady si spolupráci představit umím”, tak máte vyřešeno.

 

Naše podnikání je součástí našeho Života a je jen na nás, koho si do něj pustíme. V osobním životě dbáme na to, s kým se stýkáme a snažíme si vytvářet takové vztahy a prostředí, které je nám příjemné. A na to samé bychom měli myslet i při podnikání.

„Pokud si myslíte, že jste příliš malí na to, abyste něco změnili, nikdy jste nebyli v posteli s komárem.“

– Dalajláma XIV.

Výhody v době coronové

Doba, která nastala, byla velkou výzvou pro nás všechny. Díky delegování a virtuální asistenci jsme byly schopny pomoci několika desítkám podnikatelů a firem, abychom společně našli “to něco”, jak mohou i oni reagovat na nastalou situaci.

Nebyla to doba jednoduchá lidsky, naslouchat různým příběhům, kdy se člověk ze dne na den ocitl bez fungujícího podnikání. Bylo ale skvělé, že díky naší vášní – virtuální asistenci, jsme mohly pomoci. Hledaly jsme vždy takové varianty, jak pomoci efektivně, rychle a někdy i zdarma. Jsme sice všichni podnikatelé, především jsme ale lidé a každý dělal to nejlepší, co mohl, co umí a co dokáže nabídnout.

Jsem vděčná, že jsem s mým týmem mohla pomoci desítkám podnikatelů a firmám, ale také, že jsem mohla inspirovat stovky žen, které po ztrátě zaměstnání hledaly možnosti, jak se realizovat, jak reagovat na situaci i s výhledem na budoucnost.

Přijala jsem do týmu nové Ženy, na zaučení také nové stážistky, nabízela webináře zdarma pro komunitu, kde je nyní více než 1400 členek.

Pomáhat si má smysl, především v této době.

Děkuji všem klientům, kteří se na nás v této náročné době obrátili, ať už patřili k těm, kterým podnikání skončilo, nebo kterým se právě “díky” coronové situaci rozjelo.

Děkuji všem Ženám z mého týmu za laskavost a odhodlání pracovat více, třebas i za méně, a že se zapojily i do dobrovolnické pomoci malým podnikatelům/firmám.

Děkuji za důvěru všem, kteří s námi spolupracují a dále nás podporují a doporučují. Je pro nás radostí, že můžeme ovlivňovat vnímání virtuální asistence a šířit povědomí o delegování u nás.

Vložením svého e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účel zasílání tématických e-mailů ze světa delegování a virtuální asistence.

spolu
pracujme

odkazy-social
Sledujte nás na sociálních sítích