Čemu věnovat pozornost při výběru ideální asistentky? - VA*HUB

Čemu věnovat pozornost při výběru ideální asistentky?

Jsou služby a produkty, kdy si dáváme tak záležet na výběru, srovnáváme, vybíráme, rozhodujeme se, abychom dostali to nejlepší… A přitom, když se jedná o delegování částí našeho podnikání, tak to podceníme. Jak je to možné?

Napsala Darja Janíčková

29.6.2020
darja-virtualni-asistence-pohled

Když mě oslovuje nový klient, abych mu pomohla najít ideální asistentku pro jeho podnikání, zjišťuji informace, které potřebuji znát. Mimo jiné samozřejmě přijde vždy řeč i na to, zda s delegováním již má zkušenost.

Jsem překvapená, jak často slyším, že ano, což by bylo skvělé, kdyby zatím nepřevládaly zkušenosti negativní. A to mi nedalo nezkoumat, čím to je. Protože dle mě je delegování jedna z obrovských pomocí na cestě podnikatelské.

Jaký je tedy rozdíl mezi asistentkami?

Zásadní například  v tom, jakou asistentku hledáte. Chcete někoho, koho budete zaučovat, “vést za ručičku”, kontrolovat včas a správně splněné úkoly?
Nebo chcete někoho, kdo bude soběstačný, znát činnosti, které potřebujete, bude se umět ptát, připomínat se, když něco potřebuje a termíny bude připomínat naopak Vám?

Za málo peněz málo muziky?

Samozřejmě, že nízká cena nemusí být znakem nekvality a stejně tak to platí obráceně tedy že vysoká cena nemusí být zárukou kvality. A proto i výběru virtuální asistentky je potřeba věnovat pozornost stejně velkou, jako ji věnujeme novému telefonu, počítači, autu, dovolené, nebo jógamatce.

Udělejte si jasno v tom, co od asistentky potřebujete.

Sepište si:

  • úkoly, které děláte a nemuseli byste
  • úkoly, které děláte, ale fakt je už nechcete dělat
  • úkoly, které neděláte, neumíte, ale chtěli byste je do podnikání vnést
  • aplikace, které používáte

A také si připište:

  • jaká je Vaše motivace delegovat
  • co by Vám delegování těchto činností přineslo 

“Delegování dává ostatním příležitost zúčastnit se vašeho příběhu. Pokud máte dobrý příběh, lidé se seřadí, aby se zapojili a hráli v tom příběhu roli.“

– Eric Phillips

Už sepsáním těchto činností a aplikací vidíte, proč není možné začít spolupracovat jen tak s každým. A to je teprve začátek.

Při delegování je potřeba vybírat někoho, kdo má blízko k Vašemu oboru, ale také s kým si sednete osobně, protože předpokládáte, že nyní budete častěji v kontaktu.

Také mezi Sebou budete stavět vztah založený na důvěry, a to i když budete mít podepsané jakékoli papíry, NDA, atd. Nic nenahradí ten vnitřní pocit, že někomu můžete věřit.

Znáte to? S někým se poprvé setkáte a hned víte, že byste mu o sobě sdělili snad cokoli. A stejně tak je to i obráceně – s někým se uvidíte poprvé, ale nemáte vůbec pocit bezpečí. Dejte na svůj pocit… Mně osobně se to vždy vyplatilo. 

Delegování virtuální asistentka

Nebojte se a delegujte.

Závěrem bych jen chtěla dodat, abyste nepodceňovali sílu delegování a opravdu delegovali. Ale nepodceňujte také důležitost výběru té správné asistentky. Od roku 2017 vytváříme komunitu virtuálních asistentek, ta má již přes 1200 členek, a tak vím, že na trhu je velké množství naprosto úžasných, srdečných, akčních a svědomitých podnikatelek. A tak se nebojte najít tu pravou pro Vás!

A pokud nemáte čas si ji hledat a chcete tyhle hodiny výběru a zkoušení delegovat, obraťte se na mě a já Vám ráda najdu ideální asistentku právě pro Vás. Zjistím od Vás vše potřebné a propojím Vás s tou, která k Vám sedne jak lidsky, tak pracovně prostě nejlépe.

Vložením svého e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účel zasílání tématických e-mailů ze světa delegování a virtuální asistence.

spolu
pracujme

odkazy-social
Sledujte nás na sociálních sítích