Kolik stojí virtuální asistentka? - VA*HUB
lektorum-uvod-01

Kolik stojí virtuální asistentka?

Napsala Darja Janíčková

14.5.2018

Spolupráce…

co to slovo znamená pro Vás?

Pro mě je to spojení lidí, kteří si navzájem pomáhají a doplňují jeden druhého. Pomáhají si navzájem růst a podporují se. Zní Vám to jako klišé? Možná proto, že jste k sobě nenašli ještě toho správného pracovního společníka, který by byl oporou.

Proč se o tom zmiňuji? Z jednoho důvodu, možná z více

Pokud začínáme podnikat a nebo jsme v podnikání již dlouho, zapomínáme, že nejsme roboti, ale že máme pouze dvě ruce a 24 hodin denně. Ať chceme nebo ne, tak se nám do jednoho dne nevejde vše a musíme si práci umět jak rozložit, tak se o ní i podělit s ostatními.

A když ne, tak postupem času se z naší vášně k našemu podnikání může stát něco, kam se i neradi vracíme, jsme unavení a představa svobodnějšího života je nám někde opravdu daleko vzdálená.

Zkuste se zamyslet nad tím, proč jste začali a kde jste teď. Zkusím se s vámi podělit o tom jak vybírat spolupráci a proč je Cena X cena.

blog-post-soluprace-bavi

Vnitřní pocit Vám napoví

Na českém trhu je čím dál více lidí na volné noze, kteří nabízejí své služby a spolupráce. A opravdu jich přibývá, za což jsem ráda. Nezapomínejte vždy myslet na to, co od daného člověka potřebujeme a jakou práci od něj očekáváme. Vždy je důležité nastavit si vše hned na začátku.

Pokud se rozhodujete, že si k sobě pomoc najdete, prosím, vybírejte rozumem i srdcem. Cena je důležitá, ale minimálně stejně důležité je, jak si s dotyčným sednete a i to, jak na Vás celý rozhovor působí. Není třeba v tom hledat nic složitého. Pokud už při hovoru máte pocit “ano tady si spolupráci představit umím”, tak máte vyřešeno.

 

Naše podnikání je součástí našeho Života a je jen na nás, koho si do něj pustíme. V osobním životě dbáme na to, s kým se stýkáme a snažíme si vytvářet takové vztahy a prostředí, které je nám příjemné. A na to samé bychom měli myslet i při podnikání.

“Když si něco přeješ, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.”

– Paulo Coelho

Cena x cena

Spousta z nás je nastavená tak, že rozhoduje cena, ale pokud se nad tím zamyslíte, tak cena nemusí být pouze finanční.

Pokud se mám rozhodnout, že dané osobě zaplatím více, ale vím a uvidím, kus dobře odvedené práce a že díky spolupráci mé podnikání roste a já mám více volného času, tak je přeci na míru jasné, že si i ráda připlatím. Na druhou stranu pokud se rozhodnu šetřit, musím očekávat podle toho i výsledky.

Ať už podnikáte dlouho, nebo jste na začátku, je Vaším cílem odvádět tu nejlepší práci a to samé požadujete i od člověka, kterého do svého podnikání pustíte. Bohužel při nabídkách, které jsou dnes na trhu, se ceny mohou opravdu lišit a může se Vám stát, že se setkáte s cenovou nabídkou za Copywriting mezi:

  • 100Kč za normostranu
  • 1500Kč za normostranu

Ano, opravdu se můžete setkat i s tak odlišnými cenami za “stejnou službu”. Důvodem proč píši uvozovky je ten, že služba opravdu není stejná. Musíte přemýšlet nad tím, co od daného člověka potřebujete a co očekáváte.

Zkuste se nad tím zamyslet.

Potřebujete text na web, či napsat článek na svůj blog. Pokud má být práce odvedená na 100% musí dotyčný znát Vás i Vaše potřeby, myšlení a vědět, čeho chcete dosáhnout. K tomu je potřeba, abyste spolu strávili alespoň 30 minut hovoru, kde od vás zjistí potřebné informace.

Druhým krokem pro danou osobu bude text několikrát přepsat tak, aby odpovídal co nejlépe Vašim požadavkům. Tady se dostáváme tak na 1-2hod. práce.

Dohromady jsme na 2.5 hodinách práce.

Zkuste si odpovědět, kdo by to pro Vás udělal za 50Kč a především, dělali byste Vaši práci za 50Kč za 2-3 hodiny práce?

V dnešní době nabídek na trhu věřím, že se najdou i tací, kteří potřebují nabrat zkušenosti a to je nutí jít s cenou níže. Proto neříkám, že vždy cena rozhoduje o kvalitě odvedené práce, ale tady přichází na řadu ten vnitřní pocit.

A se službami za virtuální asistentku je to to stejné.

  • 100,- /hod.
  • 450,- /hod.

Rozdíl se nezdá až tak veliký, ALE…když měsíčně pro Vás asistentka udělá práci v rozsahu 20hod., dostáváme se již na rozdíl celkem zásadní:

  • 2000,-/20hod.
  • 9000,-/20hod.

Většina lidí si řekne, že 450,-/hod. je hodně peněz a je to příliš drahé pro investici do svého podnikání, ale pokud spolupracujete se zkušenou asistentkou, spousty úkolů dělá opravdu rychleji.

Sama mám zkušenost, kde oproti klientovi jsem práci udělala 3x i 5x rychleji úplně běžně. A to jen u obyčejných admnistrativních úkonů jako např. naťukat několik položek do faktury. Potom tedy víte, že pokud virtuální asistentka zpracuje úkoly za 20hod., Vám to ušetřilo alespoň 60hodin VAŠEHO času!

A to už stojí za to. Je to totiž čas, který můžete věnovat rozvoji podnikání, setkáním s obchodními partnery, či své rodině. A všichni víme, že čas s našimi milovanými je k nezaplacení.

 

A jak to máte Vy? Znáte svou cenu? Investovali byste do Sebe?

Vložením svého e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účel zasílání tématických e-mailů ze světa delegování a virtuální asistence.

spolu
pracujme

odkazy-social
Sledujte nás na sociálních sítích