Nehledejme Štěstí jinde, Štěstí máme v Sobě - VA*HUB
lektorum-uvod-01

Nehledejme Štěstí jinde, Štěstí máme v Sobě

Napsala Darja Janíčková

1.5.2018
Někdy si pleteme pojem Život.

Život = práce
Život = dřina
Život = smůla
Život = náhoda

 

 

 

…. a mohla bych pokračovat.
Ale neuvědomujeme si, že pod Životem se toho skrývá tolik, tolik víc.

“Život měříme příliš jednostranně; podle jeho délky a ne podle jeho velikosti. Myslíme víc na to, jak život prodloužit, než na to, jak ho opravdu naplnit. Mnoho lidé se bojí smrti, ale nedělají si nic z toho, že sami a mnoho jiných žijí jen položivotem, bez obsahu, bez lásky, bez radost.”

– Tomáš Garrigue Masaryk

Je na čase se nebát život žít, zkusme alespoň na jeden den zapomenout na malicherné starosti a užívat si momentů na této planetě. Jen se nad tím zamyslete, co víc máme?

Dostaly jsme život a je jenom na nás, jak se rozhodneme s ním zacházet. Tady se nemusím asi rozepisovat o tom, že opravdu každý z nás si může svůj způsob žití zvolit sám. Někdo to může mít lehčí, někdo těžší, ale každý má tu volbu. Tak jí prosím nepromarněte.

Na štěstí se nečeká

Pokud patříte mezi ty, kteří čekají na Ažlend (až budou peníze, až bude čas, až si to budu moc dovolit.) tak mám pro vás jednu zprávu. Až je výraz, který nikdy nevyjde tak, jak si přestavujeme a myslím si, že když se podíváme do minulosti, tak na to přijdeme.

Kolikrát jste si řekli až… a nevyšlo to, anebo vše vyšlo jinak než mělo?

Zkusme vystoupit z Ažlend světa a začít žít život takový jaký je. Pokud máte nějaké sny a cíle, je důležité si za nimi jít, ale štěstí v nich nehledejte. Najděte ho sami v sobě.

blog-post-soluprace-bavi

Vytrvalost je klíč

Tak teď jsme vystoupili z vlaku, který jel do Ažlendu, a teď je na čase nastoupit do vlaku, který se jmenuje vytrvalost.

Pokud se vám neustále něco nelíbí a snažíte se neustále něco měnit tak to může být jeden z důvodu, proč vám to podnikání nevychází tak jak si přestavujete. Pokud máte nápad a líbí se vám a je to to co vás naplňuje, je na čase u toho setrvat.

Občas si představujeme jak vše půjde lehce, že nápad přeci stačí, je tak dobrý. Ale v životě procházíme různými výzvami, které nás posouvají dopředu.

Při těchto výzvách se ukáže, jak moc si věříme a jak moc věříme v náš nápad. A tady se rodí vytrvalost. Pokud vám něco nevyjde a máte chuť to vzdát, tak je to přesně ta chvíle, kdy to vzdát nesmíte!

Protože s dalším nápadem a další výzvou přijdou stejné překážky, které vás dovedou tam kde jste skončili naposled a může se z toho stát začarovaný kruh.

Je na čase to překonat a vkročit do toho neznáma, které nám občas nahání hrůzu. Ale věřte mi, že to bude jen opravdu zlomek vašeho času a jen co v tom vytrváte, rázem se vše změní a vy objevíte novou sílu, který byla ve vás celou dobu ukrytá.

Pokud pracujete na jednom projektu, ať už je to cokoliv a nedaří se vám s tím vyjít na trh, učte se z vašich chyb, ale především to nevzdávejte. Vždy bude co vylepšovat a namísto hodit vše za hlavu a hledat jinou možnost a příležitost, ponaučte se z chyb minulých a věřte mi, že další pokus vyjde!

 

Tady opravdu vycházíme ze zkušeností ostatních. Nejsou to pouhé slova, které mi přišli na paměť. Nejlepším příkladem na tom všem jsou děti. Vezměte si jak dlouhou cestu dítě ujde od narození k prvním krokům. A nikdy to nevzdá i když to na začátku nejde a neustále padá, ale jak jde čas přijde na způsob jakým se na ty nožky postavit a pak to přijde … první krok.

A o tom je i náš celý život akorát čím jsme starší, tím méně vytrvalí jsme a tím dříve skončíme s naší snahou ještě dříve než se nám povede dosáhnout výsledků. A nejčastěji to vzdáme opravdu kousek od našeho “cíle”.

Neberme život tak vážně, uvolněme se a užívejme si ho!

Vložením svého e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účel zasílání tématických e-mailů ze světa delegování a virtuální asistence.

spolu
pracujme

odkazy-social
Sledujte nás na sociálních sítích