V karanténě na Bali (díky online podnikání) - VA*HUB
lektorum-uvod-01

V karanténě na Bali (díky online podnikání)

Napsala Darja Janíčková

10.6.2020

Na Bali v karanténě.

Jaké to bylo a jak to ovlivnilo mé podnikání?

Můj život i podnikání to ovlivnilo opravdu velmi. Ať už na aktuální situaci máme jakýkoli názor, proběhlou a stále ještě probíhající situaci vnímám jako velký restart. Restart pro nás všechny. A pro mě to rozhodně velký restart byl. Kromě otázek, zda zůstat v Indonésii, nebo odletět zpět do Čech, jsem se konfrontovala s otázkami priorit a smyslu.

Co je podstatné?
Co mě opravdu naplňuje?
Jaký má smysl to, co dělám?
Co doopravdy přináším našim klientům? A Ženám v týmu?

Jak chci nakládat se svým časem?
Kam investuji svou energii?

A tak dále. A věřím, že každý z nás se s nastalou situací potýkal po svém…

Spousta činností najednou nedávala smysl

Uvědomovala jsem si každý den každou jednotlivou činnost, kterou dělám a její dopad na můj pocit naplnění, na pocit smysluplnosti.

Co jsem dělala, ale už nemělo smysl, tak jsem prostě ukončila. Co bylo potřeba, aby běželo dál, tak jsem delegovala na mé úžasné kolegyně. A naopak jsem se začala více věnovat tomu, co pro mě smysl mělo.

Na celou situaci se nedalo připravit a spousta mých klientů potřebovala podporu. Nemyslím tím podporu finanční, ale i tu psychickou. Najít cestu v této nové situaci. Hledali jsme možnosti, jak rozjet podnikání jinudy. Hodně z nich o online světě nevědělo téměř nic a teď bylo nutné najít pro ně tu cestu. A já byla o to více vděčná za skvělý tým Žen – profesionálních virtuálních asistentek, které mám kolem Sebe a na které jsem se mohla já, i naši klienti, spolehnout.

blog-post-soluprace-bavi

Delegovala jsem do té doby nedelegovatelné

Jestli jste někdy uvažovali o delegování, možná jste se setkali s pocitem – tohle nemůžu delegovat, to musím udělat sám/sama.

A já jsem nebyla výjimka. Ale teď se prostě ukázalo, že i v těchto “nedelegovatelných” činnostech je spousta těch, které nejsou tak podstatné, jak jsem si myslela. A tak šly do rukou kolegyním. A jak se mi ulevilo…

Najednou byl opět čas na to podstatné, na to, co mě baví a naplňuje a v čem vidím smysl.

Už dlouho deleguji opravdu hodně věcí, vím, že i když některé věcí umím, není potřeba, abych se jim věnovala.

A přináší to své ovoce velmi rychle. Nejen, že  mám více volného času, ale především to vidím i ve splněných úkolech. Například úprava tohoto webu a nový kabátek blogu čekal už řadu měsíců, až si na to udělám čas. Pak stačilo předelegování na kolegyňku Bibi a za 2 týdny bylo hotovo!

“Má-li problém řešení, nemá smysl si dělat starosti.

Když řešení nemá, starosti nepomohou.”

– Dalajláma XIV.

(Neměla to se mnou jednoduché – zadala jsem barvu X, vše nachystala a nakonec jsem došly až k barvě B, ale holt…to jsou Ti klienti, co bychom pro ně neudělali, že 😁)

Bylo proto nutné udělat pravdivý audit ve svých činnostech, kde trávím kolik času, co to přináší, či naopak, co to bere.

A to stejné jsem zažívala i ve svém osobním životě, najednou jsem byla i konfrontována se stabilitou mezilidských vztahů a přátelství. Prostě restart se vším všudy. 🙂

Pro svůj život potřebuji dělat to, co je podstatné a má SMYSL. A tak jsem šťastná, že jsem mohla spolutvořit v rámci projektu www.dychamespolu.cz. Ať už děláme totiž cokoli, neděláme to přeci jen pro Sebe, ale i pro budoucí generace. Každou cestičku, kterou vyšlapeme, vyšlapáváme i těm, kteří přijdou po nás… A i to je náš závazek  tomu žít naplno, upřímně a opravdově ze Srdce.

A jak se mi pracovalo z Bali v době karantény?

Jsem opravdu šťastná, že jsme zde zůstali, neboť jsem pociťovala, jak právě i klid místních na nás působí. Jak místní důvěra v Život, reinkarnaci, žití skutečného Štěstí, spojení s přírodou a zároveň vnímání, že nejsme to my lidé, “co tu vládnou”, je prostě osvobozující.

Vnímat Přítomnost, užívat si každý moment. Ráno vstát a nadechnout se vycházejícího Slunce, po snídani usednout k počítači a začít tvořit to, na čem CHCI pracovat.

A to je důvod, proč jsem vůbec začala podnikat. Proč jsem později začala dávat dohromady tým profi virtuálních asistentek, se kterými máme podobné hodnoty. 

Podnikání nám má přinášet nejen peníze, ale především radost, uvolnění, možnost žít takový život, jaký si v Srdci přejeme. A ten můj se stal tak nějak “sám”, přitom to, po čem jsem opravdu toužila, byla SVOBODA a ŠTĚSTÍ. Ostatní mi bylo jedno.

A nynější doba mi to jen znovu připomněla, že vždy zde bude něco, u čeho se můžeme trápit, co nám nepůjde, nebo se budeme chtít neustále zlepšovat a být lepší a úspěšnější a bohatší a krásnější a vzdělanější a známější a…
A tam doporučuji se zastavit a zeptat se sami Sebe:

K čemu? Co je to podstatné? Co mě skutečně zajímá? Když toho dosáhnu, jak se změní můj život? Je to opravdu to, po čem toužím?

A jak to máte Vy? Děláte opravdu to, po čem toužíte?

Darja

—————————————————

Děkuji velmi za obrovskou podporu všem přátelům, rodině, partnerovi a především mé Mistryni, Duchovní Učitelce, úžasné Ženě, Přítelkyni Sofii Sarras za vše, díky čemu jsem (jsme) tuto dobu mohla projít tak vědomě, jak jen to šlo, mohla se podílet na spolutvorbě pro vědomý Dech a vědomý Život, pro nás i další generace. V radosti a přání Štěstí všem Bytostem.

Vložením svého e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účel zasílání tématických e-mailů ze světa delegování a virtuální asistence.

spolu
pracujme

odkazy-social
Sledujte nás na sociálních sítích